Кім Єлизавета учениця 10 класу Ювілейнівської загальноосвітньої школи бере участь у конкурсі від Open World learning. Завдання було написання статті на тему: « Видатні українці з Канади» ,і розміщення її на сайті школи.
Формула успіху Роберти Бондар
Чи є у тебе мрія ? Вона здається такою далекою і недосяжною, але ти не перша людина яка хотіла досягти успіху ,тому можна вчитися не лише на помилках інших, але й на досягненнях. Сьогодні ми з вами виведемо формулу успіху аналізуючи життя Роберти Бондар(видатної канадської українки).
1.Не бійся ламати стереотипи.
Закрий очі . Уяви космонавта . Даю 99 відсотків ,що ти уявив саме чоловіка .А Роберта була жінкою-космонавтом , яка не розділяла роботу на чоловічу і жіночу, яка не збиралася сидіти вдома і уж точно поступатися місцем в своїх мріях.
2.Слідуй своїм дитячим мріям ,навіть якщо вони здаються тобі безглуздими .
Майже у кожної дитини була мрія стати космонавтом . Під недосяжністю цієї роботи, зауваженнями батьків :«думай про щось земне» вони її покидають ,але Роберта через багато років будучи уже нейробіологом здійснила такий ризикований на той час політ в космос в якості спеціаліста з корисного навантаження , пройшла жорстку конкуренцію та довгі та виснажливі підготовки до польоту.
3.Насолоджуйся життям розвиваючись .
Роберта додає в своє життя іскорки займаючись своїм хоббі. Фотографування, підводне плавання, парашутний спорт ,рибалка –все це приносить задоволення і одночасно загартовує тіло та розум.
4.Не забувай про інших людей.
Ти зробив якусь роботу і пізнав щось нове–поділись зі світом. Роберта ділиться всім: емоціями створюючи власні фотовиставки про космос ,знаннями пишучи власні книги, досвідом навчаючи та мотивуючи людей через радіо та телевізор.
5.Не забувай про своє коріння.
В одному із інтервью Роберта зазничила як важливо бути патріотом своєї країни і як канадський прапор підтримував її під час польоту. Хоч вона і народилася в Канаді(батьки були переселенцями з України) вона знала і поважала українську мову та культуру.
6.Будь гнучким.
Не кожна людина може покинути свою роботу для нової і цілком протилежної .Роберта маючи не одну докторську степінь повязної з біологією, роботу нейробіологом, цілком перевернувши своє життя пішла на відбірковий тур космонавтів. Вона не покинула нейробіологію після польоту ,а стала вивчати влив польотів в комос на кору головного мозку людини.
Дякуючи «зірковій леді»маємо таку формулу: не бійся ламати стереотипи+ слідуй своїм дитячим мріям+ насолоджуйся життям розвиваючись + не забувай про інших людей та про своє коріння + будь гнучким =успіх і щасливе життя.
|